مجله ان‌سی‌نو

راهنما ی جامع سایز بندی شلوار مردانه

راهنما ی جامع سایز بندی شلوار مردانه

انتخاب سایز مناسب، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در خرید شلوار مردانه به آن توجه کنید. این توجه درباره خرید آنلاین باید دو چندان شود، چون در خرید حضوری با چندین بار امتحان کردن شلوارها می‌توان به سایز دلخواه رسید؛ اما در خرید آنلاین فقط باید با کمک جدول سایز بندی ارائه شده، سایز مناسب را انتخاب کرد. راهنمای جامع سایز بندی شلوار مردانه به شما کمک می‌کند که به راحتی سایز شلوار را تشخیص داده و جدول سایز بندی را تحلیل کنید تا ظاهری آراسته داشته باشید.

نحوه تشخیص سایز شلوار مردانه

شاید شما فکر کنید که راحت‌ترین روش برای انتخاب سایز شلوار این است که سایز درج شده بر روی یکی از تگ‌های شلوارهای قدیمی را نگاه کرده و تمام خریدهای خود را براساس آن انجام دهید؛ اما باید بدانید که اعداد درج شده بر روی تگ‌ها از هیچ استاندارد واحدی پیروی نمی‌کنند و علاوه بر کشورها، برندهای یک کشور نیز ممکن است استاندارد متفاوتی داشته باشند. پس بهترین راه تشخیص سایز، رجوع به سایز شلوارهای دیگر نیست، بلکه اندازه گیری پارامترهای دور کمر و قد شلوار است. این دو پارامتر اساس تمام سایز بندی‌های شلوار هستند و با دانستن ان‌ها می‌توانید به راحتی سایز مناسب شلوار را بیابید.

W/L

معمول‌ترین و بهترین روش برای تعیین سایز شلوار، استفاده از قانون W/L است. در این قانون، W معادل Waist یا همان دور کمر و L معادل Length یا همان قد شلوار هستند. برای اندازه گرفتن این دو فاکتور، دو راه وجود دارد. یک راه سخت که اندازه گیری به وسیله متر و با کمک یک فرد ماهر بوده و یک راه آسان که اندازه گیری این پارامترها از روی یک شلواری است که به تازگی استفاده کرده‌اید. بعضی از شلوارهای مارک خارجی، اعداد W/L را به صورت X/Y اینچ بر روی تگ دارند که می‌توانید با ضرب کردن آن عدد 2.54 به راحتی آن را سانتی متر تبدیل کرده و در جداولی که سایز بندی به سانتی متر دارند استفاده کنید.

نحوه اندازه گیری دور کمر و قد شلوار

اندازه گیری دور کمر چه از روی شلوار باشد چه از روی بدن خود فرد، کار راحتی بوده و بیشتر افراد با اندازه گرفتن قد شلوار مشکل دارند. برای اندازه گیری قد شلوار، بسیاری گمان می‌کنند که باید از اول کمر تا مچ شلوار را در نظر بگیرند، در حالی که منظور از قد شلوار، فاصله بین مچ تا اتصال پاچه‌های شلوار یا همان فاق است و با یک متر می‌توان به راحتی آن را اندازه گرفت.

در اندازه گیری قد شلوار، توجه به نوع فاق شلوار بسیار مهم است. به طور کلی، فاق شلوارها را به دسته زیر تقسیم می‌کنند:

 • فاق کوتاه:

کمر شلوار بالای باسن و زیر گودی کمر قرار می‌گیرد.

 • فاق متوسط:

کمر شلوار از پشت دقیقا روی گودی کمر و از جلو روی ناف قرار می‌گیرد.

 • فاق بلند:

کمر شلوار بالای ناف و گودی کمر قرار می‌گیرد.

همان‌طور که متوجه شده‌اید، تفاوت فاق شلوارها می‌تواند بر روی قد شلوار بسیار تاثیر گذار باشد و برای اندازه گیری قد باید شلواری را انتخاب کنید که فاق مشابهی با شلوار مد نظر شما داشته باشد.

این توجه باید راجع به نوع شلوار نیز صورت بگیرد. به طور مثال شما نمی‌توانید برای خرید یک شلوار راسته از سایزهای یک شلوار بگ استفاده کنید و برعکس. پس اگر می‌خواهید تشخیص سایز را با کمک اندازه گیری یک شلوار انجام دهید، این موارد را مد نظر قرار دهید تا مناسب‌ترین سایز را بدست اورید.

جدول سایز بندی براساس W/L

با اندازه گیری دور کمر و قد شلوار، می‌توانید با کمک جدول زیر به راحتی سایز خود را پیدا کنید:

راهنما ی جامع سایز بندی شلوار مردانه

سایز بندی های جهانی

همان طور که قبلا اشاره شد، سایز بندی شلوار یک سیستم مشخصی ندارد و هر کشور یا برندی برای خود مبنا مشخصی دارد. از بین تمام سایز بندی‌ها، سایز بندی اروپا، انگلیس و سایز بندی بین المللی آمریکا بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سایز بندی‌ها به شکل زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

راهنما ی جامع سایز بندی شلوار مردانه

چگونه سایز شلوار را درست انتخاب کنیم؟

بهترین روش برای انتخاب درست سایز شلوار، استفاده از W/L یا همان دور کمر و قد شلوار است. برای این کار فقط کافی است با کمک یک متر از روی شلوار دیگر، دور کمر و فاصله فاق تا مچ را اندازه بگیرید. البته توجه کنید که نوع شلوار و نوع فاق شلوارها با یکدیگر تناسب داشته باشند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی که می خواهید نمایش داده شود را انتخاب کنید،بقیه پنهان خواهند شد، برای تنظیم مجدد ترتیب میتوانید از روش کشیدن و رها کردن استفاده کنید.
 • عکس
 • SKU
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • توضیحات
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • اضافه کردن به سبد خرید
برای پنهان کردن نوار مقایسه،کلیک کنید
مقایسه
0
0