تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

folder_openوبلاگ
commentبدون دیدگاه
تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

انتخاب استایل مناسب با موقعیت شاید در ظاهر امر ساده‌ای به نظر برسد؛ اما وقتی با انواع مختلفی از استایل آشنا شوید که هر کدام در جزئیات ریزی با یک دیگر تفاوت دارند و برای مکان‌های خاصی مناسب هستند، دیگر انتخاب استایل مناسب کار آسانی به نظر نمی‌آید. انواع مختلفی از استایل وجود دارند؛ از جمله رسمی، اسپرت، بوهو، وینتیج و موارد دیگر که دو مورد اول نسبت به دیگر انواع، محبوب‌تر و دارای کاربرد بیشتری هستند.

استایل رسمی و اسپرت تقریبا هیچ نقطه اشتراکی ندارند و چه از لحاظ مکان مناسب و چه از لحاظ نوع لباس، تفاوت استایل رسمی و اسپرت کاملا مشهود است. برای این که بتوانید هر یک از این استایل‌ها را به خوبی استفاده کنید، باید با کلیات آن‌ها آشنا شوید. در ادامه مقاله به بررسی استایل رسمی ، اسپرت و تفاوت آن‌ها می‌پردازیم.

تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

استایل رسمی به چه شکلی است؟

استایل رسمی یا فرمال، استایلی بوده که برای مجالس رسمی، جلسات کاری، محیط‌های اداری، کنفرانس‌ها و مکان‌های این چنینی استفاده می‌شود. این استایل در بین زنان و مردان مشترک است و هر کدام دارای قوانین خاصی برای این نوع استایل هستند. استایل فرمال مردانه اصولاً شامل مواردی همچون کت، شلوار، پیراهن، جلیقه، کراوات، پاپیون و کفش رسمی است و این در حالی بوده که استایل رسمی زنانه تنوع بسیار بیشتری داشته و از کت و دامن و کت و شلوار تا پیراهن و تونیک و بسیاری از لباس‌ها و انواع کفش‌ها را شامل می‌شود.

اغلب رنگ لباس‌های رسمی، خنثی بوده و کم‌تر پیش می‌آید یک فردی با کت و شلوار سرخابی در یک جلسه اداری حاضر شود و این یک نوع از تفاوت استایل رسمی و اسپرت است. مورد دیگر سایز لباس رسمی بوده که باید کاملاً متناسب باشد و از اغراق در تنگ و گشاد بودن لباس بپرهیزید. اکسسوری‌هایی که همراه لباس رسمی استفاده می‌شوند نیز باید مانند خود لباس ساده و بدون زرق و برق باشد. ساده بودن اکسسوری فقط برای زنان صدق نمی‌کند و همان قدر که استفاده از گردنبند ساده برای داشتن یک استایل رسمی زنانه واجب است که بستن کروات ساده و شیک برای استایل رسمی مردانه.

در استایل رسمی، توجه به جزئیات بسیار مهم بوده و یک اشتباه کوچک می‌تواند کل استایل را زیر سؤال ببرد. برای تجسم یک فرم کلی از استایل رسمی، می‌توانید فکر کنید که این لباس، کفش، کیف یا اکسسوری برای یک محیط اداری مناسب است یا نه.

تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

استایل اسپرت چیست؟

استایل اسپرت یا کژوال، دقیقاً نقطه مقابل استایل رسمی بوده و همین امر انواع مختلفی از تفاوت استایل رسمی و اسپرت را پدید آورده است. در استایل رسمی گفته شد که اگر به دنبال پیدا کردن بهترین استایل هستید، تجسم کنید که این لباس، کیف، کفش و اکسسوری با محیط اداری متناسب یا نیست. برای استایل اسپرت باید مقابل  این را تجسم کنید، یعنی اگر یک استایل با محیط اداری متناسب نبود و در عین حال فرد در آن احساس راحتی کرد؛ آن استایل، کژوال است.

استایل کژوال نیز مانند استایل رسمی در بین زنان و مردان مشترک است و لباس‌هایی همچون تیشرت، جین، هودی، ژاکت، صندل و موارد بسیاری دیگری جزو اجزای این استایل هستند. استایل اسپرت را می‌توان همان استایل روزمره‌ای دانست که برای خیابان رفتن، خرید، مهمانی‌های خودمانی و موارد دیگر افراد می‌پوشند.

تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

تفاوت های بین استایل رسمی و استایل اسپرت

استایل رسمی و اسپرت جزو نمونه‌های محبوب استایل هستند که روزانه افراد زیادی آن‌ها را می‌پوشند. این دو استایل را می‌توان نقطه مقابل هم دانست و به همین دلیل تفاوت استایل رسمی و اسپرت بسیار به چشم می‌خورد.

استایل رسمی یا فرمال برای محیط‌های اداری، جلسات رسمی، کنفرانس‌ها و مکان‌های این شکلی مناسب است؛ اما استایل اسپرت یا کژوال بر اساس راحتی بوده و برای خرید، خیابان، پیاده‌روی، مهمانی خودمانی و موارد دیگر کاربرد دارد.

هر دوی این استایل‌ها بین زنان و مردان مشترک بوده و لباس‌ها، کفش‌ها، کیف‌ها و اکسسوری‌های ساده و بدون زرق و برق را شامل می‌شوند؛ اما نوع لباس و کیف و موارد دیگر با یکدیگر متفاوت است. در استایل رسمی، کت و شلوار، پیراهن، کراوات و کیف و کفش رسمی برای آقایان مناسب است و برای خانم‌ها، کت و شلوار، کت و دامن، پیراهن، کیف و کفش رسمی، پیراهن و شلوار فرمال و اکسسوری‌های ساده استفاده می‌شود؛ ولی در استایل اسپرت، تیشرت، هودی، جین، کفش اسپرت، صندل، ژاکت و لباس‌های راحت و خودمانی پوشیده می‌شود.

تفاوت استایل رسمی و اسپرت چیست؟

استایل رسمی یا استایل اسپرت؟

استایل رسمی و اسپرت، دو نمونه از محبوب‌ترین انواع استایل‌ها هستند که تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. به عنوان مثال استایل رسمی فقط در مکان‌های رسمی قابل قبول است و استایل اسپرت، در مکان‌های خودمانی و ساده. تفاوت استایل رسمی و اسپرت به همین مورد ختم نمی‌شود و موارد زیادی از تفاوت را می‌توان در این دو یافت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست