آشنایی با انواع سبک های استایل

folder_openوبلاگ
commentبدون دیدگاه
آشنایی با انواع سبک های استایل

طبق تحقیقات صورت گرفته در 5 ثانیه اول هر ملاقاتی، ظاهر افراد بر یکدیگر تاثیر می‌گذارد و می‌تواند روند پیشرفت ملاقات را مشخص کند. این ظاهر علاوه بر آراستگی صورت، شامل سبک و استایل لباس پوشیدن نیز می‌شود. انتخاب استایل مناسب به طور ناخودآگاه در افراد احساس قدرت و اعتماد به نفس به وجود می‌آورد و مغز نیز به دلیل انتخاب متناسب با علاقه، ترشح دوپامین را افزایش داده و احساس خشنودی را در افراد ایجاد می‌کند. هر لباسی که شما برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، بخشی از هویت و شخصیت شما را تشکیل می‌دهد؛ پس آشنایی با انواع سبک‌ های استایل و انتخاب استایل مناسب برای هر فردی که به احساس شادی، قدرت، اعتماد به نفس، هویت و شخصیت خود اهمیت می‌دهد و می‌خواهد با کمک استایل خود بر افراد دیگر تأثیر مثبت بگذارد، ضروری است.

سبک‌های مختلف استایلی که امروزه وجود دارند، از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. این سبک‌ها فقط شامل لباس‌ها و مدهای امروزی نیستند؛ بلکه تمام استایل‌هایی که از زمان قدیم تا به حال را وجود داشته است را در بر می‌گیرند. هر یک از انواع استایل‌ها، لباس‌ها، رنگ‌ها، المان‌ها و اکسسوری‌های مخصوص به خود را دارند و افراد براساس شخصیت خود و علاقه‌ای که نسبت به جزئیات استایل دارند، آن را انتخاب می‌کنند. البته باید بدانید هر فردی فقط یک سبک استایل ندارد؛ بلکه می‌تواند بسته به موقعیتی که در آن قرار می‌گیرد، استایل خود را تغییر دهد.

انواع سبک های استایل

آشنایی با انواع سبک های استایل

وینتیج

کسانی که سبک لباس پوشیدنشان وینتیج است، از لباس‌ها و اکسسوری‌های قدیمی که در دهه‌های گذشته طراحی شده‌اند، استفاده می‌کنند. رواج استایل وینتیج از جنگ جهانی دوم بود که به دلیل کمبودها و عدم دسترسی افراد به لباس‌های نو، آن‌ها از لباس‌های قدیمی و دست دوم استفاده می‌کردند. برای استایل کردن به سبک وینتیج، مطمئن شوید که در کمد خود لباس‌ بلند، کیف و کفش چرم، کلاه، دستمال سر، شومیز، سارافون، ژاکت کشباف، شلوار گشاد و دامن‌ کلوش، چین دار و پلیسه را دارید. استایل وینتیج اغلب با رنگ‌های گرمی مانند قهوه‌ای، نارنجی، زرد و آجری و طرح‌های خال خالی، گل گلی و چهارخانه همراه است.

آشنایی با انواع سبک های استایل

کژوال

یکی دیگر از انواع سبک های استایل، استایل کژوال است که به عنوان یک استایل نیمه رسمی محسوب می‌شود. این استایل از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و الویت آن، راحتی است. محبوبیت بالای کژوال به دلیل این بوده که دست افراد را در انتخاب لباس، کیف، کفش و اکسسوری باز می‌گذارد و فقط از آن‌ها می‌خواهد که با توجه به موقعیت، انتخاب‌های خود را انجام بدهند. به طور مثال، در استایل کژوال هیچ اشکالی ندارد که شما در یک جلسه کاری کتونی بپوشید؛ ولی بهتر است رنگ کتونی شما سفید باشد نه قرمز که به موقعیت بخورد. بیشتر آیتم‌های این استایل شامل:

 • شلوار جین
 • هودی
 • کتونی
 • سوییشرت
 • تیشرت
 • ژاکت
آشنایی با انواع سبک های استایل

بوهو

در زبان فرانسه، واژه بوهو به معنی کولی است و این استایل نیز تقریبا از سبک لباس پوشیدن کولی‌ها تقلید می‌کند؛ به همین دلیل آن را فقط یک نوع از انواع سبک های استایل نمی‌دانند، بلکه یک نوع فرهنگ مربوط به هیپی‌ها و کولی‌ها است. در استایل بوهمین از رنگ‌های خنثی مانند کرم بسیار استفاده می‌شود و از آن جایی که این افراد بسیار دوستدار طبیعت هستند، از طرح‌های گل و برگ یا حتی خود این آیتم‌ها در پوشش خود استفاده می‌کنند. الویت این استایل، راحتی و آزادی در انتخاب است. دامن‌های بلند و ساده، نیم بوت‌هایی با رنگ خنثی و تا مچ پا، سربند و تل، پیراهن‌های بلند و طرح‌دار، صندل‌های بندی، لباس‌های بافت، کلاه‌های لبه‌ دار بزرگ، جواهرت دست ساز از عناصر طبیعی، کیف‌هایی از جنس چرم و جیر، جلیقه، شلوار دم پا گشاد، عینک آفتابی و دستمال گردن بزرگ و بسیاری از موارد دیگر از آیتم‌های اصلی استایل بوهو به شمار می‌آیند.

آشنایی با انواع سبک های استایل

مینیمال

استایل مینیمال را شاید بتوان محبوب‌ترین سبک از انواع سبک های استایل دانست که از سال 1970 تا به امروز در جریان است. این استایل با دو شعار ” ارجع بودن کیفیت بر کمیت” و ” داشتن حداقل‌ها” همراه بوده و بر همین اساس افرادی که از این استایل پیروی می‌کنند، در کمد خود فقط لباس‌ها و آیتم‌های ضروری را دارند. اساس استایل مینیمال، رنگ‌های سفید و مشکی هستند ولی می‌توان از رنگ‌های دیگر مخصوصاً رنگ‌های خنثی نیز استفاده کرد؛ اما رنگ‌های تند و خیلی شاد در این استایل محدودیت دارند. انتخاب لباس، کیف، کفش، اکسسوری و حتی آرایش صورت و مو در این استایل باید در ساده‌ترین حالت خود باشد و سعی کنید تمام موارد غیر ضروری را حذف کنید. بیشتر آیتم‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • تیشرت سفید
 • کت مشکی
 • شلوار جین مشکی
 • کیف مشکی
 • شومیز
 • بلیزر
 • پالتو
 • کت جین
 • پیراهن ساده
 • کت کلاسیک
 • ژاکت
 • لباس یقه اسکی
 • شلوار کتان
 • کتونی
 • بوت
 • صندل
آشنایی با انواع سبک های استایل

کلاسیک

اگر به دنبال این هستید که همیشه جذاب و شیک دیده شوید؛ یکی از انواع سبک های استایل مناسب شما بوده و این سبک، استایل کلاسیک است. این استایل در طی زمان همواره ارزش بالای خود را حفظ می‌کند و آیتم‌های آن هیچگاه کهنه نمی‌شوند و این بدین معنی بوده که اساس استایل کلاسیک، کیفیت است. ویژگی‌هایی که این استایل دارد، شامل پیراهن‌ راسته تیره، ژاکت‌ بافت ساده، پیراهن سفید، کفش راحت، پالتو و بارانی کرم، کتونی سفید، شلوار جین سفید یا مشکی، بلیزر مشکی، کفش پاشنه بلند مشکی، پالتو پشمی، تیشرت ساده و شلوار پارچه‌ای می‌شوند. برای ایده گرفتن از استایل کلاسیک، خاندان‌های سلطنتی بهترین گزینه هستند.

آشنایی با انواع سبک های استایل

گرانج

ویژگی اصلی که استایل گرانج دارد، ظاهر نامرتب و عدم تجمل گرایی است؛ به گونه‌ای که گاهی اوقات ممکن است فرد یک تیشرت، زیرپوش و ژاکت بافت را روی یکدیگر پوشیده و در نهایت یک پیراهن را دور کمر خود ببندد. رنگ استایل گرانج، سیاه بوده ولی می‌توان از رنگ‌های خنثی دیگری مانند خاکستری نیز برای آن استفاده کرد. میکاپ و آرایش مو آن نیز مانند کل استایل کمی نامرتب و عجیب است. موهای این افراد عموما بلند، نامرتب، چرب و بدون شانه هستند و گاهی اوقات رنگ موهای خود را سفید می‌کنند. میکاپ آن‌ها نیز به دو صورت است؛ یا کلا میکاپ ندارند یا میکاپ آن‌ها شامل سایه‌ها و رژهای تیره با ریمل و خط چشم می‌شود. آیتم‌های مورد استفاده در این استایل که از انواع سبک های استایل کمی عجیب به شمار می‌آید، عمدتاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پیراهن چهارخانه بزرگ با رنگ مات و پارچه فرسوده که اغلب فلانل است.
 • شلوار جین گشاد و پاره و که فرسودگی آن مشهود باشد.
 • شلوار پارچه‌ای
 • لباس نخی گشاد و بلند با طرح گل
 • جوراب شلواری پاره
 • دامن تارتان مردانه
 • چکمه و کفش تنیس فرسوده
 • جوراب ساق بلند
 • کت، چکمه و دامن چرم
 • زیرپوش رکابی
آشنایی با انواع سبک های استایل

گوتیک

استایل گوتیک، منسوب به قوم گوت‌ها بوده و از گروه‌های موسیقی گوتیک راک از سال 1980 شروع شده است؛ اما برخی‌ها قدمت آن را از قرن هیجدهم می‌دانند. اساس استایل گوتیک دارک بودن، مرموز بودن و تمایز است که با آیتم‌ها و ویژگی‌های آن کاملا همخوانی دارد. موهای سیاه، ناخن سیاه، خط چشم‌های بزرگ و تیره، لباس مشکی و تیره و آرایش غلیظ از ویژگی‌های یک گوتیک اصیل و کلاسیک است. علاوه بر مشکی که عمده استایل را در بر می‌گیرد، دو رنگ بنفش تیره و قرمز اسکارلت نیز در گوتیک بسیار استفاده می‌شود. پارچه‌هایی که در استایل گوتیک برای لباس‌ها به کار برده می‌شوند، اغلب از جنس‌هایی هستند که رنگ مشکی را به خوبی نمایش دهند؛ مانند چرم، ساتن، مخمل و تور. استایل گوتیک جزو انواع سبک های استایل عجیب و حتی ترسناک به شمار می‌آید و لباس‌ها، کفش‌ها، آرایش‌ها، مدل موها و اکسسوری‌های آن‌ها نیز عجیب و خارق‌العاده هستند.

آشنایی با انواع سبک های استایل

اسپرت

استایل اسپرت یا ورزشی برخلاف اسمش فقط مختص باشگاه و موقعیت‌های ورزشی نیست و می‌توان از در روزمره استفاده کرد. لباس‌های این استایل معمولا تفکیک جنسیتی ندارند و می‌توان از آن‌ها در هر دو جنس زن و مرد استفاده کرد. استایل اسپرت فقط شامل شلوار و گرمکن ورزشی نمی‌شود و مواردی همچون شلوار جین، لگ، نیم تنه، هودی، کلاه لبه دار و آیتم‌های دیگر نیز جزو این استایل هستند.

آشنایی با انواع سبک های استایل

تام بوی

استایل یکی از انواع سبک های استایل بوده که مختص دختران است. این استایل، با الهام گرفتن زنان از پوشش مردان به وجود آمده و نوعی پوشش مردانه برای خانم‌ها محسوب می‌شود. این استایل شامل کفش‌های راحت، لباس‌های گشاد، شاوارهای پاره، لباس چهارخانه و در کل لباس‌های مردانه است که اغلب به صورت لایه لایه پوشیده می‌شوند.

آشنایی با انواع سبک های استایل

لولیتا

استایل لولیتا یا استایل عروسکی، از دهه 80 در ژاپن به وجود آمده و لطافت و ظرافت زنانه را به نمایش می‌گذارد. آیتم‌های اصلی این استایل، دامن‌های پفی، بلوزهای فانتزی، گردنبند پاپیونی، کیف دستی، جوراب بلند، دستکش توری و گل سر هستند.

کدام یک از انواع سبک های استایل مناسب شما است؟

سبک لباس پوشیدن یک فرد، نشان دهنده شخصیت و هویت آن است و می‌تواند احساس قدرت و اعتماد به نفس به وی بدهد؛ البته لازمه این که یک نفر بتواند حس قدرت و اعتماد به نفس را با استایل خود به دست بیاورد و شخصیت واقعی خود را به دیگران نشان بدهد، آشنا بودن با سبک‌های مختلف استایل و انتخاب استایل مناسب با موقعیت و علاقه است.

سبک‌های استایل تنوع بسیار بالایی دارند و می‌توان با تغییر دادن یک رنگ و اکسسوری، استایل جدیدی را خلق کرد. از محبوب‌ترین انواع سبک های استایل می‌توان به مینیمال، کژوال، کلاسیک، اسپرت، بوهو، وینتیج و موارد دیگر اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌ها و نمادهای مخصوص به خود را دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست